kim jesteśmy

IPCC był ideą, wysiłkiem i entuzjazmem niektórych osób, które stworzyły organizację, która dziś przybrała formę pomostu, który łączy dwa najbardziej rozwijające się i wielkie narody, celebruje ich kulturę, sztukę, przyjaźń, ich różnorodność, więzi dyplomatyczne i co najważniejsze działa na rzecz zbliżania ludzi każdego dnia i łączenia ich bogatą kulturą, Wiedza i szansa na wielki sojusz. Rozpoczęty jesienią 2001 roku, który był tylko zgromadzeniem kilku osób pod przewodnictwem ówczesnego ambasadora Indii J.E. pana Narayana, aby uczcić indyjskie święto świateł (DIVALI), z życzliwym wsparciem pana Subhramaniama, który zapewnił swój dom na uroczystość, i ta uroczystość dała początek IDEI utworzenia komitetu, która będzie celebrować kulturę obu narodów i połączy entuzjastów z obu narodów. Okręt flagowy został podjęty przez pana Umesha Nautiyala, który podchwycił ten pomysł i zmotywował kilka innych osób i utworzył KOMITET KULTURY INDO POLSKIEJ (IPCC), organizację non-profit z podstawowymi minimalnymi zasobami i funduszami, mogli zarejestrować organizację i zaczęli świętować wydarzenia kulturalne. Organizacja w zasadzie przekształciła się w wysłannika kultury.
W ciągu następnych 5 lat IPCC był już zarejestrowaną i w pełni funkcjonalną organizacją, działającą bezinteresownie na rzecz promocji kultury indyjskiej, obchodzeniem indyjskich świąt. Do tego czasu, dzięki wysiłkom i woli jednoosobowego pana Nautiyala, organizacja ta stała się szanowaną, renomowaną organizacją i platformą, na której występowały nowo powstałe indyjskie grupy taneczne i otrzymywały zasłużoną ekspozycję. Dzięki konsekwentnym wysiłkom Pan Nautiyal stworzył pionierską organizację, która wytyczyła drogę dla kultury indyjskiej, sztuki indyjskiej, muzyki indyjskiej i przede wszystkim szerzącej się świadomości, umożliwiając polskiej kulturze, sztuce, miłośnikom muzyki próbę odkrycia czegoś nowego, egzotycznego i przekształcenie tego w karierę zawodową.

Organizacja ta w zasadzie przekształciła się w wysłannika kultury. Przełom nastąpił w latach 2005-2006, kiedy organizacja rozpoczęła swój pierwszy dwustronny wysiłek, goszcząc RYAN INTERNATIONAL STUDENTS i zachęcając ich do odwiedzania lokalnych instytutów i szkół oraz goszcząc i organizując występy czołowej i popularnej indyjskiej piosenkarki ILA ARUN w całej Polsce. Te dwa wysiłki doprowadziły komitet do partnerstwa z wieloma polskimi instytutami, organizacjami rządowymi i poprowadził to, co uważamy za drogę silnego sojuszu, który pomógł organizacji teraz promować, działać na rzecz współpracy INDO POLSKA, sojuszu kultury i promocji obu kultur. Pracując nad tym samym, w ciągu ostatnich 10 lat organizacja osiągnęła wiele ważnych kamieni milowych, od organizowania koncertów mistrzów takich jak PANDIT BIRJU MAHARAJ, UMA SHANKAR, PADMASHRI GEETA CHANDRAN, Padam Vibhushan- Dr. Saroja Vidhyanathan i HARIPRASAD CHAURASIA oraz innych znanych indyjskich artystów, do zapewnienia bezpłatnych lekcji języka hindi dla polskich przyjaciół z pomocą finansową Indyjskiej Rady Stosunków Kulturalnych, Konwencje pomoc polskim artystom w zdobywaniu międzynarodowych stypendiów w celu osiągnięcia ich sprawności zawodowej i wystawianie indiańskich artefaktów w muzeum Dąbrowy Górniczej Stygartka oraz promowanie literatury polskiej, polskiej historii na konwencjach lub konwencjach oraz dystrybucja książek o nich do indyjskich ekspatów, dyplomatów i diaspor. Pomogliśmy również w wielu indyjsko-polskich partnerstwach instytucjonalnych i sojuszach.

Co robimy

Od momentu powstania IPCC wiele osiągnęło organizując różnorodne HOLI, Diwali, HINDI DAY, publikując magazyn, książki o kulturze indyjskiej i kładąc podwaliny pod festiwal filmów indyjskich, promując nowe talenty w tańcu, śpiew i sztuka, wystawa indyjskich gobelinów i większe zaangażowanie na rzecz wspólnego celu w niesieniu "JEDNOŚCI W RÓŻNORODNOŚCI" Wierzymy, że IPCC będzie pionierską, flagową platformą, która działa na rzecz stworzenia wielkich możliwości i dróg dla INDO POLISH ALLIANCE, a artyści, ludzie obu narodów doświadczają i wzbogacają swoje horyzonty.
Poznaj nasz zespół
Siedziba główna w Krakowie

Umesh Nautiyal
Prezydent

Anna Krzeminska-Kaczyńska
Sekretarz Generalny

Natalia Rutka
Zastępczyni dyrektora artystycznego

Konrad Wawak
Członek zarządu

Anna Kafel
Członek zarządu

Prof. Cezary Galewicz
Wiceprezydent

Natalie Migas
Zastępca Sekretarza

Abhijeet Singh
Dyrektor medialny

Naresh Kumar
Dyrektor IT

Zuzanna Szymczyk
Executive member

Sunny Vashishth
Wiceprezydent

Natalie Jaglo
Zastępca Sekretarza

Justyna Kus
Członek zarządu

Dorota Wrobel
Członek zarządu

Prof. Marta Dąbrowska
Sekretarz Generalny

Kaja Potoczna
Dyrektorka artystyczna

Wiktoria Wierzchowiec
Członek zarządu

Patricia Domasik
Członek zarządu
IPCC – Oddział – Zagłębie

Gregory Kuspieloore
Prezydent

Przemyslaw Fabjańskiner
Wiceprezydent
IPCC – Oddział – Warszawa

Elzabeta Cichocka
Prezydent

Jerzy Durszlewicz
Wiceprezydent